Meningokokinė infekcija (meningokokas) yra itin staigus infekcinis susirgimas. Šios ligos sunkiausios klinikinės formos – žaibinis sepsis (kraujo užkrėtimas) ir pūlingas meningitas (galvos ir nugaros smegenų dangalų uždegimas) kartais gali baigtis ir mirtimi. Kaip nuo to apsisaugoti? Meningokokinė infekcija plinta oro lašeliniu būdu, tad, jeigu esate rizikos grupėje (apie ją skaitykite žemiau), patariame kruopščiai laikytis būtinų higienos taisyklių ir pasiskiepyti nuo meningokokinės infekcijos.
Kaip atpažinti meningokokinę infekciją? Meningokoko simptomai neretai gali priminti gripą ar peršalimą, tad, pastebėjus kelis ar visus iš žemiau išvardintų simptomų, patariame į juos nenumoti ranka ir kuo greičiau kreiptis į gydymo įstaigą (ypač savijautai staigiai pablogėjus).
Meningokokinės infekcijos simptomai:
- karščiavimas;
- galvos skausmas;
- vėmimas;
- šaltkrėtis;
- sprando raumenų sustingimas;
- stiprūs sąnarių skausmais;
- jautrumas šviesai ir garsams;
- odos bėrimas (pažengusi ligos stadija).
Kaip užsikrečiama meningokokine infekcija? Meningokokinė infekcija plinta oro lašeliniu būdu – ja užsikrečiama per kvėpavimo takus. Inkubacinis periodas vidutiniškai trunka apie 4 dienas, po to infekcija staigiai progresuoja. Ši liga pavojinga visoms amžiaus grupėms, tačiau ja dažniausiai serga vaikai iki 5m. ir suaugusieji, kurie patiria daug streso ir skundžiasi nusilpusiu imunitetu.
Kaip išvengti meningokokinės infekcijos? Siekiant išvengti meningokoko ar meningito, svarbiausia – stengtis kuo mažiau laiko praleisti su šiomis infekcijomis apsikrėtusiais žmonėmis. Nepavykus išvengti infekcijos židinio, kreipkitės į savo šeimos gydytoją dėl antimikrobinės profilaktikos.
Rekomenduojama:
- reguliariai plautis rankas;
- reguliariai vėdinti ir valyti patalpas;
- pasiskiepyti nuo meningokokinės infekcijos.