Neurologija

Neurologija

Teikiame II lygio gydytojo neurologo konsultacijas, gydant galvos, nugaros, kraujotakos ir kitas su centrine nervų sistema ir periferine nervų sistema susijusias ligas.

Kada reikia kreiptis į gydytoją – neurologą?

  • Galvos skausmas ar migrena: Jei pacientas dažnai kenčia nuo stipraus ar pasikartojančio galvos skausmo, ypač jei jis lydi kitus simptomus, pvz., regos ar jutimo sutrikimus.
  • Epilepsija
  • Alzheimerio liga ir kitos demencijos formos: Jei pastebima progresuojanti atminties 2praradimo, sutrikusios mąstysenos, kalbos ar kitos kognityvinės funkcijos
  • Sutrikęs judėjimas: Jei pastebimas sutrikęs judėjimas, toks kaip traukuliai, neprognozuojamos raumenų kontrakcijos arba sutrikusi koordinacija.
  • Sąmonės sutrikimai
  • Uždegiminės nervų sistemos ligos: Jei yra įtarimas dėl ligų, tokios kaip meningitas, encefalitas ar autoimuninės nervų sistemos ligos.
  • Smegenų pažeidimai: Jei asmuo yra patyręs smegenų traumą, insultą ar kitą smegenų pažeidimą.

Konsultacijos metu labai svarbu paminėti gydytojui kokius vaistinius preparatus vartojate, kadangi šie gali būti nepageidaujamų simptomų priežastis.

Apie gydytoją neurologą

Tiria bei gydo praktiškai visus susirgimus, susijusius su centrine nervų sistema ir periferine nervų sistema. Nervų sistema yra glaudžiai susijusi su kitomis kūno sistemomis. Pavyzdžiui, nervų impulso perdavimas iš smegenų leidžia kontroliuoti raumenų veiklą, o taip pat reguliuoja organų veikimą ir imuninę sistemą. Be to, smegenų veikla ir nervų perdavimas gali būti paveikti hormonų sistemos arba kraujotakos sistemos disfunkcijos, demonstruodami plataus spektro kūno ir protinės sveikatos sąryšį.

Neurologas išklauso paciento nusiskundimus, užduoda aktualius klausimus ir esant poreikiui paskiria reikalingus vaistus ir/ar tyrimus tiksliai diagnozei nustatyti. Pavyzdžiui, pacientams, kurie skundžiasi atminties sutrikimais, gali būti atliekamas specialus testas kuris padės neurologui įvertinti paciento būklę. Ir nors daugumai kyla klausimas, kas tai yra, tačiau praktikoje šis metodas naudojamas gana dažnai.

Neretai pas šį specialistą apsilankyti rekomenduos kitų sričių gydytojai. Tačiau jeigu esate įsitikinę, kad tai galėtų būti neurologinė problema, vertėtų nedelsti ir kreiptis į gydytoją neurologą. Ypač, jeigu pradėjus vartoti tam tikrus vaistus, pasireiškė pašaliniai neigiami poveikiai. Kurie gali būti galvos svaigimas, vėmimas ar netgi laikinas sąmonės praradimas. Taip pat pasikonsultuoti su gydytoju vertėtų, jeigu šeimoje yra buvę nervų ligų atvejų, kadangi polinkis į jas gali būti paveldimas.

Žinoma, ką gydo šie specialistai bus aktualu ir tiems, kas kenčia tiek nuo galvos, tiek ir nuo nugaros skausmų. Kadangi neretai ir šie simptomai būna susiję su nervų problemomis.