AKTUALI INFORMACIJA PACIENTAMS

Tęsiantis ekstremaliajai situacijai, pacientams pateikiame atnaujintą aktualią informaciją apie įstaigoje teikiamų šeimos gydytojo paslaugų tvarką.

IŠANKSTINĖ REGISTRACIJA

• Registracija šeimos gydytojo nuotolinei konsultacijai ar tiesioginio kontakto konsultacijai vyksta REGISTRATŪROS telefonų numeriais 8443 25566 arba 8443 25252.

• Paskambinę būtinai nurodykite pagrindines priežastis, dėl ko reikalinga konsultacija (atlikti ar įvertinti tyrimus, skiepytis, ūmiai pablogėjo sveikata, baigėsi vaistai ar pan.), kad registratūra galėtų tinkamai diferencijuoti paslaugos būtinumą.

• Primename, kad paciento vizitas tiesioginio kontakto konsultacijai, iš anksto neužsiregistravus, tą pačią kreipimosi dieną galimas tik būtinosios pagalbos atveju.

NUOTOLINIŲ KONSULTACIJŲ TVARKA

• Nuotolinė konsultacija vykdoma telefonu. Gali būti, kad gydytojas dėl tam tikrų priežasčių negali atsiliepti iš karto, tad maloniai prašome Jūsų supratingumo ir kantrybės.

• Nuotolinę konsultaciją pagal savo medicinos normoje numatytą kompetenciją Jums suteiks šeimos gydytojo komanda: šeimos gydytojas ar bendros praktikos slaugytoja. Jeigu nuotolinės konsultacijos metu GYDYTOJAS nusprendžia, kad Jums reikalinga tiesioginio kontakto konsultacija, tuomet pats gydytojas užregistruos Jus vizitui.


TIESIOGINIO KONTAKTO KONSULTACIJŲ TVARKA

Pacientams tiesioginio kontakto konsultacijos teikiamos griežtai jiems paskirtu vizito laiku.

• Pagal LR sveikatos apsaugos ministro reikalavimus pirmoji šeimos gydytojo konsultacija, kai pacientas kreipiasi dėl ūmaus sveikatos būklės pablogėjimo, kurio priežastis nežinoma (anksčiau nenustatyta), arba dėl reikšmingo anksčiau nustatytos ligos ar sveikatos sutrikimo pablogėjimo, pacientui turi būti teikiama tiesioginio kontakto būdu, išskyrus atvejus, kai įtariama užkrečiamoji liga ir (arba) paciento būklė leidžia jam suteikti paslaugas nuotoliniu būdu.

Tik tiesioginio kontakto su pacientu būdu:
- teikiamos odontologinės paslaugos;
- teikiamos nėščiųjų, gimdyvių ir naujagimių sveikatos priežiūros paslaugos;
- vykdomas vaikų skiepijimas pagal Nacionalinę imunoprofilaktikos programą;
- atliekami profilaktiniai įsidarbinančių asmenų, siekiančių dirbti tokioje veiklos srityje, kurioje dirbant patiriamas atitinkamas kenksmingų rizikos veiksnių poveikis, sveikatos patikrinimai;
- vykdomos ligų prevencijos programos.

• Į įstaigą atvykite likus ne daugiau nei 10 min iki paskirto vizito laiko.

• Laukdami patekimo į ASPĮ pacientai vienas nuo kito privalo laikytis saugaus 2 m atstumo.

• Esant būtinybei, į įstaigą su pacientu įleidžiamas ne daugiau kaip 1 lydintis asmuo.

• Įėjus į įstaigą būtina dėvėti veido kaukę, dezinfekuoti rankas.

• Kiekvienas paciento Vizitas planuojamas taip, kad pacientui paskirti tyrimai ir (ar) procedūros būtų atlikti vieno apsilankymo metu, išskyrus atvejus, kai to negalima atlikti dėl tyrimo ir (ar) procedūros specifikos.

• Pacientai, kurių kūno temperatūra yra 37,2 ir aukštesnė, į įstaigą neįleidžiami. Prašome skambinti nurodytais telefonais.