Ginekologija

PACIENČIŲ DĖMESIUI : 

UAB „Šeimos sveikatos centre“  atliekamos nevaisingų porų ištyrimo ir gydymo procedūros:

  • ·         Gyd. ginekologo  apžiūra, konsultacija ir ultragarsinis tyrimas;
  • ·         Kiaušintakių pratekamumo tyrimas ultragarsu (Hysterosalpingosonoskopija) su gyd. ginekologo konsultacija, procedūra atliekama naudojant ExEm putas;
  • ·   Ištyrimas dėl lytiniu keliu plintančių infekcijų: Chlamydiatrachomatis, Ureaplasmaurealyticum ir parvum, Mycoplasmagenitalium, Gardnerellavaginalis, Trichomonasvaginalis, Neisseriagonorrhoeae;
  • ·         Hormonų tyrimai;
  • ·         Konsultacija ir echoskopija, sekant folikulų brendimą kiaušidžių stimuliacijos metu.

Atliekami tyrimai nėščiosioms:

  • ·         Vaisiaus echoskopija;
  • ·         Vaisiaus echoskopija ir fetoplacentinės kraujotakos tyrimas dopleriu;
  • ·         PRISCA I (vaisiaus apsigimimų rizikos įvertinimas 11-13 nėštumo sav.);
  • ·         PRISCA II (vaisiaus apsigimimų rizikos įvertinimas 14-22 nėštumo sav.); 
  • ·         Neinvazinis prenatalinis vaisiaus DNR tyrimas (NIPT).

UAB „Šeimos sveikatos centre“ jau taikomas modernus ir neskausmingas kiaušintakių pratekamumo tyrimas- HyFoSy

 HyFoSy kiaušintakių praeinamumo tyrimas –  modernus, saugus, neskausmingas ir labai efektyvus kiaušintakių praeinamumo tyrimas su ExEm® putomis ultragarso kontrolėje - HyFoSy (angl. Hysterosalpingo Foam Sonography).

 Kiaušintakių praeinamumo tyrimas yra vienas svarbiausių vertinant kiaušintakių būklę ir diagnozuojant nevaisingumą ar aiškinantis jo priežastis. Sutrikęs ar nepakankamas kiaušintakių praeinamumas yra viena iš daugelio nevaisingumo priežasčių, diagnozuojamas apie 12-13% nevaisingų moterų.

 HyFoSy metodas pasaulyje jau plačiai naudojamas kaip pirmasis atrankinis (screening) kiaušintakių praeinamumo tyrimo metodas. Atlikus HyFoSy iki 80% tirtų moterų nereikalinga atlikti histerosalpingografijos.

 Pagrindinis šio metodo privalumas – jį galima atlikti ambulatorinėmis sąlygomis, nereikalinga moters hospitalizacija į stacionarą. Kitas labai svarbus aspektas – tyrimo metu neatliekama rentgeno nuotrauka, nenaudojami rentgeno spinduliai, tyrimas yra saugesnis moteriai. 

 Kaip atliekamas HyFoSy tyrimas? 

Atliekant HyFoSy echogeninių putų pagalba kontrastuojami kiaušintakiai ir vertinamas jų praeinamumas. Atliekant tyrimą čia pat iš ypač gryno vandens ir švirkšte esančios kontrastinės medžiagos yra gaminamos echogeninės putos, kurios specialaus labai plono kateterio pagalba iš lėto yra leidžiamos į gimdos ertmę. Tuo pačiu metu echoskopo monitoriuje yra stebimas putų pasiskirstymas pilvo ertmėje. Jei putos neprasiskverbia į pilvo ertmę, vadinasi toje pusėje (ar abiejose) kiaušintakiai yra nepratekami.